• Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły

          • Do przyprowadzania i odbierania dzieci ze szkoły uprawniony jest wyłącznie rodzic/ opiekun prawny dziecka lub osoba upoważniona na piśmie zgodnie z procedurą RODO.

                   I. Przyprowadzanie dziecka do szkoły:

             

            1. Do szkoły rodzic przyprowadza wyłącznie dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych takich jak katar, kaszel, wysypka, gorączka, duszności, ból mięśni, brzucha, głowy, biegunka.
            2. Uczniowie klas IV – VIII przychodzą do szkoły zdrowi.
            3. Dzieci i młodzież przychodzą do szkoły w czystych, świeżych ubraniach. Młodsze dzieci przyprowadzane są przez osoby zdrowe. Ubrania z poprzedniego dnia mają być uprane i zdezynfekowane w domu.
            4. Zgodnie z wytycznymi GIS nie można do szkoły wysłać dziecka, u którego w rodzinie jeden z domowników przebywa na kwarantannie.
            5. Rodzic przyprowadzający dziecko do placówki zachowuje minimalny dystans społeczny dwóch metrów.
            6. Rodzic przyprowadzający lub odbierający dziecko ze szkoły może wchodzić na teren placówki jedynie do miejsca wyznaczonego z zachowaniem zasady - jeden rodzic
              z dzieckiem i w odstępie 2 metrów od kolejnego rodzica z dzieckiem. Musi posiadać rodzic i dziecko maseczkę zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki jednorazowe. Nie mają obowiązku zakładania maseczek dzieci oddziałów przedszkolnych i klas I – III szkoły podstawowej.
            7. Rodzic odprowadzający przychodzi w maseczce ochronnej zasłaniającej nos oraz usta.
            8. Rodzic przy wejściu do szkoły jest zobowiązany skorzystać z płynu dezynfekcyjnego znajdującego się w dozowniku bezdotykowym przy wejściu głównym do placówki.
            9. Dziecko do szkoły nie przynosi żadnych zabawek i innych przedmiotów wykonanych
              z materiałów pluszowych lub tkanin.
            10. Uczeń do szkoły może przynieść przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mają znajdować się na ławce szkolnej ucznia. Uczeń nie może wymieniać się pomocami dydaktycznymi i przyborami z innymi kolegami oraz nie może ich pożyczać.
            11. Rodzice nie przebywają na terenie placówki dłużej niż istnieje potrzeba.
            12.  Uczniowie samodzielnie rozbierają się w szatni. Dzieciom młodszym pomaga pracownik. Zgodnie z zaleceniami GIS przebywanie osób trzecich w pomieszczeniach placówki zostanie ograniczone do niezbędnego minimum.
            13. Pracownik dyżurujący przy szatni  dba o to, by dzieci z różnych oddziałów nie stykały się ze sobą i unikały ścisku.( dzieci z przedszkola i klas 0-III wchodzą do szkoły głównym wejściem, starsi uczniowie- wejściem bocznym na łącznik)
            14.  Rodzic/prawny opiekun przebywający w sytuacji wyjątkowej na terenie szkoły, ma obowiązek założyć maseczkę na usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed wejściem.
            15. W sytuacji, gdy pracownik odbierający dziecko przyprowadzone do placówki przez rodzica, zauważy, że ma ono objawy chorobowe sugerujące chorobę zakaźną, może podjąć decyzję o nie przyjęciu dziecka do szkoły na zajęcia.
            16. W szkole obowiązuje zakaz wejść rodziców do klas , łącznika i holu górnego.

            Do 30 września 2020 r. trwa w szkole okres adaptacyjny dla dzieci oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. W tym czasie do szatni umiejscowionej w holu  szkoły,  z dzieckiem może wejść rodzic. Po 30 września 2020 r. będzie obowiązywał zakaz wejść rodziców do szatni 
             

            II.  Odbieranie dziecka ze szkoły. Powrót ucznia do domu ze szkoły. 
                 1. Rodzic odbierający dziecko ze szkoły powinien być wyposażony w maseczkę zasłaniającą nos i usta                oraz rękawiczki. Przed wejściem do wyznaczonego obszaru, powinien użyć płynu dezynfekującego.

            1. Rodzic zgłasza odbiór dziecka pracownikowi szkoły i oczekuje na przyprowadzenie go przez pracownika placówki na zewnątrz szkoły, lub do wyznaczonego miejsca, zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
            2. Nauczyciel  lub upoważniony pracownik szkoły przygotowuje dziecko do wyjścia                     i odprowadza je do rodzica/ prawnego opiekuna. Dziecko bezpośrednio przed opuszczeniem sali myje ręce.
            3. Dzieci przebywające na placu zabaw lub na boisku szkolnym, przyprowadza do oczekujących rodziców nauczyciel lub upoważniony pracownik szkoły.
            4. Niezbędne informacje dotyczące dziecka może przekazać rodzicowi upoważniony pracownik placówki.
            5. Wszelkie informacje na temat dziecka rodzic może uzyskać bezpośrednio od nauczyciela,  przez kontakt mailowy lub telefoniczny z nauczycielem.
            6. Uczeń klasy IV – VIII, po zakończonych zajęciach, udaje się do szatni i do wyjścia głównego w celu opuszczenia szkoły.

             

          • Aplikacja ProteGo Safe

          • Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

             

                        gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.

             

            ProteGO Safe – jak to działa?

            ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie
            z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. 

             

            ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

             

            Aplikacja składa się z dwóch modułów:

            • pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
            • drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.

             

            Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe

            Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy. 

             

            Dziennik zdrowia

            ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

             

            Bezpieczeństwo z ProteGO Safe

            Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.

             

            Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

             

            Z wyrazami szacunku

             

             

            Dariusz Piontkowski

            Minister Edukacji Narodowej

            Jarosław Pinkas

            Główny Inspektor Sanitarny

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 o godz. 8:30

          • Rozkład jazdy autobusu 01.09.2020 r.

            Kamionki -      07:30

            Dziurdziewo - 07:35

            Gołębiewo -    07:40

            Wierzbowo -   07:45

            Sławka Mała wieś - 07:55

            Łysakowo -             08:05

            Sławka Mała kol. -  08:10

            Sławka Wielka -     08:15

          • Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021

          • KLASA I - „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, pod red. ks. Rafała Szewczyka, Wyd. Katechetyczne

            KLASA  II - „A oto Ja jestem z wami”, pod red. Ks. Piotra Tomasika, Wyd. Katechetyczne

            KLASA III - „Kto spożywa Moje Ciało, ma życie”, pod red. Ks. Piotra Tomasika, Wyd. Katechetyczne

            KLASA IV - „Jestem Chrześcijaninem”, pod red. Ks. Piotra Tomasika, Wyd. Katechetyczne

            KLASA V - Bóg nas szuka”, pod red. ks. M. Czyżewskiego, Wyd. Katechetyczne

            KLASA VI - „Wierzę w Święty Kościół powszechny”, pod red. Ks. Piotra Tomasika, Wyd.Katechetyczne

            KLASA VII - „Twoje Słowo światłem na mojej drodze” , pod red. Ks. Piotra Tomasika, Wyd. Katechetyczne.

            KLASA VIII  - „Ty ścieżkę życia mi ukażesz” , pod red. Ks. Piotra Tomasika, Wyd. Katechetyczne

             

             

          • Egzamin ósmoklasisty 16-18.06.2020 r.

          • Rozkład jazdy autobusu na egzamin ósmoklasisty:

            Kamionki -          07:40

            Gołębiewo -        07:50

            Wierzbowo -       07:55

            Sławka Mała -     08:00

            Łysakowo -         08:05

            Sławka Wielka  - 08:15